Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania

Hlavná stránka
Kto sme
Otázky
Kontakt
Dokumenty
Zdroje
Legislatíva
Svedectvá
Udalosti
Správy
jazyk: [EN]English
jazyk: [DE]Deutch

Osýpky - čo treba vedieť

Táto stránka je určená návštevníkom, ktorí by sa radi zorientovali v problematike osýpok, a ktorí v médiách (už tradične) nenachádzajú pravdivé a zmysluplné informácie. Aby sme prispeli k upokojeniu verejnosti a pomohli vám k informovanému rozhodovaniu, ponúkame vám niekoľko stručných dokumentov.

Osýpky


Tlačová správa Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania k epidémii osýpok v Maďarsku a Rumunsku, 9.3.2017. Obsahuje zhrnutie základných faktov o aktuálnych mediálnych dezinformáciách.
Tlačová správa Zaočkovanosť proti osýpkam je 60%, je čas upokojiť vášne z 24.3.2017 na ňu nadväzuje a odkrýva skutočnú štruktúru zaočkovanosti na Slovensku.

Archív seriálu Hovorme o vede časopisu Dieťa, časti venované osýpkam (2-5/2015):


Osýpky 1 - ochorenie a rizikové faktory


Osýpky 2 - historické súvislosti


Osýpky 3 - kolektívna imunita


Osýpky 4 - eradikácia alebo liečba


Hovorme o očkovaní... a
           nebojme sa pýtaťAk uprednostňujete tlačenú formu, seriál bol publikovaný aj v knižnej podobe: Hovorme o očkovaní... a nebojme sa pýtať. Sollertia, 2016. ISBN 978-80-969294-2-9

Ak nemáte čas čítať, ale zato veľa času počúvať, je tu séria podrobných rozhovorov o očkovaní a jeho možnostiach na Slobodnom vysielači s Mgr. Petrom Tuhárskym z roku 2013 pod názvom Kolektívna imunita - mýty a fakty. časť 1, časť 2, časť 3, časť 4.
Vakcína


Ak uvažujete o očkovaní, oboznámte sa s príbalovým letákom vakcíny.

Vakcína je dostupná len v trojkombinácii osýpky-mumps-rubeola (MMR). Aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie, mali by ste vedieť o vážnom náboženskom a etickom probléme, ktorý sa s ňou spája: Hovorme o vede 13 (6/2014) - Rozpaky nad rubeolou

  MMR vakcína - vstup do kontroverzie - prečo je MMR vakcína kontroverzná


Ak chcete v problematike očkovania pátrať hlbšie, odporúčame vám ďalšie Dokumenty.
Ak neviete nájsť to, čo vás zaujímalo, napíšte nám.Obsah týchto stránok odráža výlučne názor jej autorov a slúži len na informačné účely. Prezentované názory sa nesmú chápať ako lekárske odporúčanie. Rozhodnutia týkajúce sa zdravia konzultujte s lekárom.

RizikaOckovania.sk