Po schválení vakcíny Pfizer, dvaja čelní predstavitelia FDA odišliMédiá silno propagovali správu, že FDA udelila plné schválenie COVID vakcíne Comirnaty firmy Pfizer. Dozvedáme sa však, že krátko na to dvaja čelní predstavitelia na protest proti pomerom v FDA odišli.

Dr. Marion Gruber bola 32 rokov vedúcou oddelenia výskumu vakcín a Dr. Phil Krause pracoval v FDA 10 rokov a bol jej zástupcom. Hrali dôležitú úlohu vo vyhodnocovaní COVID vakcín.

K svojmu odchodu povedali odbornému biotechnologickému časopisu Endpoint News, že agentúra CDC priveľmi zasahuje do právomoci FDA. FDA má na starosti dozor nad potravinami a liekmi, CDC zase očkovací program. CDC odporučila tretiu dávku vakcíny bez ohľadu na to, že FDA ešte nemala dostatok údajov na vyhodnotenie a schválenie takéhoto kroku; je nedostatok dôkazov, či je to vôbec plošne potrebné pre zdravých dospelých.

Dr. Gruberová a Dr. Krause sa hnevajú na masívny tlak Bidenovej administratívy v očkovacom programe COVID-19 – Biely dom ohlásil na 20.9.2021 začiatok očkovania treťou dávkou, hoci FDA ešte nevypracovala svoje stanovisko.

Nahneval ich aj riaditeľ divízie Marks, pretože netrval na dordžiavaní právomocí a postupov FDA, ale sám ohlasoval booster dávku s odstupom 8 mesiacov od druhej. Sklamal ich aj alibistický prístup jeho nadriadenej komisárky, ktorou je Janet Woodcock, ktorá tiež tlačila na dodržanie plánu vládnej administratívy. Takýto postup kritizoval dokonca aj vakcínový magnát a lobista Paul Offit, člen poradnej komisie FDA.

Woodcock je na svojej pozícii len vďaka rozhodnutiu Bidenovej administratívy, ktorá obišla hlasovanie, pretože proti nej bolo 28 skupín vrátane generálneho prokurátora. Bola priamo zodpovedná za schválenie nebezpečného ópiátu Zohydro, navzdory svojim vlastným vedcom z panelu.

Odchod kľúčových zamestnancov uprostred „pandémie“ nie je ojedinelý, aj z agentúry CDC odišli Nancy Messonnier a Anne Schuchat, a to krátko po vymenovaní Rochelle Walensky do vedúcej pozície CDC.

Na Slovensku na tieto udalosti upozornil Marián Moravčík.

Poznámka: nemyslíme si, že spomenutí vedúci pracovníci FDA odišli z obavy o bezpečnosť očkovania; počas svojej kariéry mali už na to dosť príležitostí a zachovali sa zvyčajne veľmi „zhovievavo“ voči vakcínam. Skôr si myslíme, že ich nahnevalo zasahovanie do ich právomocí.

Tieto udalosti však výborne ilustrujú, ako to „chodí“ vo svete očkovania – bezpečnosť a veda už dávno nie je prvoradá, agentúry pracujú pod politickým tlakom, ktorý prenášajú vedúci zamestnanci na svojich podriadených. Keď FDA schváli nejakú vakcínu, nikto si nemôže byť istý. že ide o odborné rozhodnutie.

Naša smola je, že sa zdá, že pre mediálnych karpatských docentov má FDA a CDC takmer posvätnú pozíciu.

Pozrite tiež článok Podivné okolnosti schválenia vakcíny BioNTech a vakcíny Pfizer agentúrou FDA (áno, dvoch vakcín!)