Podivné okolnosti schválenia vakcíny BioNTech a vakcíny Pfizer agentúrou FDA (áno, dvoch vakcín!)Časopis Global Research si posvietil na okolnosti údajného plného schválenia COVID vakcíny firmy Pfizer americkou agentúrou FDA.

FDA oznámila odbornému časopisu BMJ, že k schváleniu netreba uskutočniť zasadnutie verejnej poradnej komisie Psychopharmacologic Drugs Advisory Committee.

Kim Witczak, ktorá v nej zastupuje verejnosť, uviedla: „Je samo osebe znepokojivé, že schválenie sa zakladá na údajoch za iba 6 mesiacov sledovania, keď klinické skúšky majú trvať 2 roky. Už nie je ani kontrolná skupina, odkedy Pfizer ponúkol účastníkom v placebo skupine vakcínu, ešte pred ukončením skúšok.“

Je pozoruhodné, že tieto manévre FDA prichádzajú po tom, ako z panela už odišli traja členovia po schválení lieku proti Alzheimerovej chorobe – Aduhelm, navzdory nesúhlasu takmer všetkých členov panelu kvôli nedostatku dôkazov o prínose lieku. FDA teda ignorovala stanovisko komisie a zdá sa, že najnovšie sa už ani neunúva komisiu zvolať a vystaviť tak verejnej diskusii dáta najkontroverznejšej vakcíny našej doby, ktorá mala za 7 mesiacov používania v Amerike ohlásených už viac podozrení na úmrtie, než všetky ostatné vakcíny dohromady za 30 rokov.

Akú vakcínu vlastne FDA schválila?

Global Research ďalej uvádza, že FDA právne eviduje 2 (prakticky totožné) vakcíny, pričom schválila nemeckú vakcínu BioNTech (s podmienkou uskutočnenia ďalších testov, vrátane dojčiat, detí a tehotných žien do roku 2027), ale americká vakcína Pfizer-BioNTech nedostala plné schválenie, iba rozšírenie núdzového schválenia (EUA).

Vakcinológ Dr. Malone hovorí, že krok FDA kvalitne zmiatol ešte aj médiá. „Je tu list pre Pfizer, a list pre BioNTech. New York Times aj Washington Post to pochopili zle. Autorizácia nie je pre Pfizer. Autorizácia je pre BioNTech, a začne platiť v čase, keď bude dostupný produkt BioNTech“. Obvinil FDA, že podvádza občanov formou hry na „byrokratickú prestrelku“. Malone odporúča občanom, aby si počkali na vakcínu BioNTech, pretože vakcína Pfizer je stále v núdzovom režime a výrobca je tak oslobodený od zodpovednosti.

Malone tiež poukázal na nepoctivosť FDA, ktorá nekonzultovala schválenie v komisii Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee, so zdôvodnením: „naše preskúmanie informácií poskytnutých výrobcom, vrátane dizajnu a výsledkom skúšok, nevzbudili pochybnosti alebo kontroverzie ktorým by prospela diskusia v komisii“.

Rekordné hlásenia o úmrtiach zrejme nestoja vôbec za zmienku.

Do tretice sa Global Research dotkol konfliktov záujmov FDA-Pfizer. Scott Gottlieb prešiel z FDA rovno do vedenia Pfizeru, kde sedí spolu so Susan Dsmond-Hellmann ktorá viedla do roku 2020 Bill & Melinda Gates Foundation. Holly Janes navrhovala dizajn skúšok pre mRNA vakcíny Pfizer a Moderna pre stredisko NIAID v Seattle (financované tou istou Gatesovou nadáciou), v minulosti dostávala granty od Gatesovej nadácie v rámci Fred Hutchinson Cancer Research Center. Janet Woodcock, vedúca FDA, je za svoje miestečko vďačná Bidenovej administratíve, ktorá sa vyhla hlasovaniu aby ju tam dostala.

Global Research sa na záver pýta: „Bolo toto celé divadlo narýchlo pretlačené Bidenovou administratívou za účelom zrýchlenia núteného očkovania miliónov Američanov, ktorí sú neistí alebo skeptickí v prijatí núdzovej alebo experimentálnej vakcíny?“