COVID šialenstvo napreduje: EMA schválila vakcíny aj pre deti vo veku 12-15 rokov

Ostatné vakcíny

Európska lieková agentúra 28.5.2021 podmienečne schválila COVID vakcínu Comirnaty firmy Pfizer pre použitie u deti vo veku 12-15 rokov.

Slovenské ministerstvo zdravotníctva len na to čakalo a vrhlo sa do prípravy očkovania detí.

Opýtal sa však niekto, načo je deťom očkovanie proti ochoreniu, ktoré vo veľkej väčšine prípadov prekonajú bez príznakov alebo s veľmi miernymi príznakmi?

A najmä: ako je vôbec možné podávať deťom experimentálnu vakcínu, ktorá ešte nemá ukončené klinické skúšky a ktorej dlhodobé dopady nikto nepozná? Schválenej na základe krátkodobej štúdie na iba 2000 deťoch? V ktorej, tak ako v predošlých štúdiách u dospelých, až 80 % účastníkov pocítilo bezprostredné a nie veľmi príjemné nežiaduce účinky?

Izraelská vláda práve dnes uviedla, že zápal srdcového svalu u mladých ľudí pravdepodobne súvisí s očkovaním proti COVID-19. Riziko je podľa nej cca 1:3000 až 1:6000 vo veku 16-24 rokov, pričom najviac boli postihnutí mladí ľudia 16-19 rokov! V Izraeli sa vtedy mladší neočkovali, čiže najpostihnutejšia bola najmladšia očkovaná skupina!

Takže čo teraz, spravíme z ešte mladších detí pokusné morčatá a budeme čakať, ako často budú dostávať zápal srdcového svalu, alebo ktovie ešte aké zatiaľ neznáme bizarné následky? V mene koho alebo čoho?