Mýtus o kolektívnej imunite padá – očkovaní majú po nakazení podobnú vírusovú nálož ako neočkovaní



Americká agentúra CDC 28.7.2021 zverejnila nové odporúčania (naposledy od 13.5.2021), podľa ktorých aj ľudia očkovaní proti COVID-19 majú nosiť rúška v interiéroch v oblastiach, kde sa vírus šíri, najmä kvôli variantu Delta. Mali by sa tiež testovať do 3-5 dní po kontakte s niekým kto je podozrivý alebo prekonal COVID-19.

Dôvodom je zistenie, že aj očkovaní ľudia, pokiaľ sa nakazia, môžu šíriť vírus, ako oznámila aj hlavná pandemická figúrka Dr. Fauci. Výtery ukázali, že majú v nosohltane veľkú vírusovú nálož, podobnú ako neočkovaní ktorí ochorenie predtým neprekonali. Šéfka CDC Rochelle Walensky to naplno oznámila 5.8.2021 na CNN. (video bolo dokonca cenzurované na Youtube)

Napríklad, v epidémii v meste Princetown v štáte Massachusetts 74% prípadov príznakovej infekcie nastalo u plne očkovaných ľudí.

Epidemiológ Jeffrey Shaman z University of Columbia poznamenal: „Myslím, že hlavným problémom je, že očkovaní ľudia sú pravdepodobne zapojení významnou mierou v prenose delty. V určitom zmysle, očkovanie je teraz o osobnej ochrane – ochrane seba pred ťažkým ochorením. Kolektívna imunita nie je relevantná, nakoľko vidíme množstvo dôkazov o opakovaných a prelomových infekciách„.

Frances Lund z University of Alabama vysvetľuje: Keby ste robili výtery náhodným ľuďom na ulici, nájdete plno vírusov, no tí ľudia nemajú žiadne príznaky. Ľudský imunitný systém totiž väčšinu času bojuje s infekciami na sliznici – patogén sa môže uchytiť v nose, no nestihne spôsobiť žiadnu škodu. No aj delta variantu korónavírusu sa darí v nose, masívne sa množí a spôsobí tam príznaky podobné nádche. Protilátky z očkovania kolujú prevažne v krvi – keby sa vírus dostal napríklad do pľúc, tam by protilátky mohli ochrániť človeka pred vážnym ochorením. Avšak na sliznicu nosa sa ich dostane príliš málo aby zabránili infekcii a ľahkému ochoreniu.

Poznámka: takýto vývoj sme predvídali už pred rokom.

Ak by sa niekto spoliehal, že vakcína podstatne znižuje riziko nakazenia, tak pochybnosti vnášajú izraelské dáta podľa ktorých vakcína môže znižovať riziko vážneho priebehu o 91 %, ale voči príznakovej infekcii je takmer bezmocná a má účinnosť len 41 %.

CDC teraz čelí problému – musí ľudí naďalej presviedčať, že vakcína je bezpečná a účinná aby sa očkovali, no musí zároveň priznať, že „mierne infekcie u očkovaných vôbec nemusia byť až také zriedkavé, a že prenášajú vírus„, pretože „ináč by mohla stratiť dôveru verejnosti vo vakcíny“.

Zároveň CDC priznala nižšiu účinnosť vakcín u imunokompromitovaných osôb a u seniorov, čo si zrejme vyžiada ďalšie preočkovanie.

Vedci kritizovali CDC za nezverejnenie dát. Neskôr boli niektoré údaje zverejnené a objavila sa aj príslušná štúdia.

Kathleen Neuzil z University of Maryland School of Medicine povedala, že vírus sa zrejme stane bežnou súčasťou života: „Naozaj potrebujeme zmenu cieľov smerom k prevencii vážneho ochorenia a zdravotných následkov, a nestarať sa o každý vírus detegovaný v niečom nose. Je to ťažké, no mali by sme sa vyrovnať s tým, že korónavírus nikam neodíde“.

V slovenskom mainstreame sa informácia objavila 31.7.2021 a 7.8.2021. Sme veľmi zvedaví, kedy tieto informácie konečne vezme na vedomie vláda SR a hlavný hygienik a kedy prestanú so šikanovaním neočkovaných ľudí.