Rozhovor prof. Turánek – Pandémia: kedy to celé skončí?Iniciatíva Zákony bohatství uskutočnila rozhovor PANDEMIE: kdy to celé skončí?

Hosťom bol prof. RNDr. Jaroslav Turánek, CSc, ktorý pracuje vo vývoji vakcín 30 rokov.

Za veľký problém označil neliečenie chorých a čakanie, kedy si zavolajú sanitku. Považuje ho za zámer, pretože keby sa pripustila účinná liečba, nemohli by sa schváliť do používania experimentálne vakcíny.

Opatrenia považuje za hlúpe, napríklad nosenie rúšok na nose je zbytočné, pretože infekčné kvapôčky vznikajú v ústach pri rozprávaní.

Vyjadril sa aj k nálezom neočakávaných častíc vo vakcínach (cca 15:00-19:00). Oxid grafénu chce hľadať, zatiaľ o ňom dôkazy nemá.

Hoci mRNA technológia umožňuje rýchlo vyrobiť novú vakcínu, u nových variant vírusu sa stále používa pôvodná vakcína, hoci je menej a menej účinná. Prof. Turánek vysvetlil, že jednak nepredpokladá takú mutáciu vírusu, ktorá by ovplyvnila jeho závislosť na ACE2 receptore, tým pádom nepredpokladá úplnú neúčinnosť vakcín. Navyše by firma s novou vakcínou musela znovu absolvovať nákladné klinické skúšky, takže sa do novej vakcíny pochopiteľne nehrnú.

Prof. Turánek vysvetľuje (od 33:00), ako sa vakcínové nanočastice po očkovaní dostáva do lymfatickej cievy a následne do krvi (čo sa pôvodne popieralo), čoho dôkazom je zdurenie lymfatických uzlín. Nanočastice sa takto dostanú do rôznych orgánov, napr. pečene, obličiek, vaječníkov, semenníkov atď. Tam spustia produkciu S-proteínu ktorý vyvolá zápal kdekoľvek v tele, a navyše vyvolajú mikrozrazeniny.

Od 45:00 vysvetľuje podstatu práce imunitného systému.