Podivné tvrdenia profesora Čiampora o očkovaní proti COVID-19

Nežiaduce účinky | Ostatné vakcíny

Virológ Fedor Čiampor v rozhovore pre denník Pravda s názvom „Profesor Čiampor: Výmysly o škodlivosti vakcín majú svoje cintoríny“ uviedol niekoľko mimoriadne podivných tvrdení ohľadom očkovania, čím vykročil ďaleko za hranicu vedy alebo vedeckej autority.

Obava z toho, že vakcíny boli pripravené pomerne rýchlo, je neopodstatnená.

Prvýkrát v histórii sa u ľudí masovo nasadil úplne nový typ vakcíny (génová mRNA vakcína), na základe núdzovej tzv. podmienenej registrácie, klinické skúšky ešte neskončili, a predbežné výsledky sú založené na 3-mesačnom pozorovaní. To nestačí na oprávnené obavy?

Keď rešpektujeme fakt, že bez ochrany proti infekcii, zaočkovania, ohrozujeme svoje zdravie a po ochorení aj zdravie iných, logicky nám z toho vyplýva, že vakcinácia by mala byť povinná.

Žiadny fakt. Prof. Čiampor len podsúva, že očkovaný človek nemôže byť zdrojom nákazy. Azda nepozná, neberie do úvahy, alebo zamlčuje oficiálne informácie ktoré publikoval ŠÚKL? Tie totiž hovoria:

-Môže sa očkovacou látkou Comirnaty znížiť prenos vírusu z jednej osoby na druhú?

-Vplyv očkovania očkovacou látkou Comirnaty na šírenie vírusu SARS-CoV-2 v komunite zatiaľ nie je známy. Tiež nie je zatiaľ známe, do akej miery môžu zaočkované osoby naďalej prenášať a šíriť vírus

Profesor Čiampor tiež tvrdí: Cintoríny po účinkoch očkovania a ich vedľajších účinkoch neexistujú. To samozrejme nie je pravda. Pripomeňme len históriu vakcín proti obrne, alebo škandál vysokodávkovej vakcíny proti osýpkam v Senegale, kde očkované deti mali o 51-80% vyššiu úmrtnosť. WHO plánovala očkovať až 250 miliónov detí, našťastie od toho upustila, ináč by to mohlo znamenať smrť 18 miliónov detí. Pripomeňme tiež štúdiu z Guinea-Bisau, kde očkované deti proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu mali 4-násobne vyššiu úmrtnosť.

Alebo čerstvý škandál Dengvaxia kde sa vyšetruje smrť 600 detí očkovaných proti horúčke Dengue.