V USA začali očkovať aj 12-ročné deti

Ostatné vakcíny

Farmaceutické firmy rozširujú trh, testujú svoje experimentálne génové terapie (COVID vakcíny) aj na deťoch od 12 rokov. TV Markíza sa pýtala slovenského ministra zdravotníctva Lengvarského, či o očkovaní detí uvažujú aj na Slovensku. Odpoveď bola úsečná „Áno uvažujeme“. Zatiaľ sa čaká na schválenie EMA, potom sa podľa hovorkyne MZSR začne očkovať aj na Slovensku.

V reportáži opäť zaznelo klamstvo, že na dosiahnutie kolektívnej imunity je potrebné zaočkovať aspoň 70 % populácie. Pritom dokumentácie vakcín aj dnes stále uvádzajú: „Vplyv očkovania na šírenie vírusu SARS-CoV-2 v komunite zatiaľ nie je známy. Tiež nie je zatiaľ známe, do akej miery môžu zaočkované osoby naďalej prenášať a šíriť vírus.“

Ak by aj niekomu aplikovanie experimentálnej génovej terapie (očkovanie proti COVID-19) u detí nepripadalo šialené, ťažko spochybniť fakt, že pre väčšinu detí takýto zákrok nemá žiadny významný benefit, pretože ochorením nie sú ohrozené. Lekársky experiment sa však podľa zákonov smie vykonať iba vtedy, ak pacientovi prinesie pozitíva bez neúmerných negatív.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, tá ešte nie je z dlhodobého hľadiska preukázaná ani len u dospelých, u ktorých 3. fáza základných klinických skúšok končí v roku 2023.