USA: Federálny sudca z Texasu prikázal FDA, aby zrýchlila zverejnenie dokumentov o „vakcíne“ firmy PfizerNedávno sme sledovali škandalózne rozhodnutie súdu, ktorý povolil FDA zdržiavať plné zverejnenie dokumentácie k experimentálnemu génovému preparátu („vakcíne“) proti COVID-19 firmy Pfizer až do roku 2097.

Došlo k nemu na základe žaloby skupiny okolo 200 vedcov a právnikov, ktorým pôvodne FDA odmietla vydať dokumentáciu, na základe ktorej bola „vakcína“ schválená. FDA totiž pred súdom tvrdila, že v dokumentácii môžu byť informácie obchodnej povahy, a aby ich odhalila, môže zverejniť len 500 strán dokumentácie mesačne. Pri rozsahu 450000 strán to znamenalo 75 rokov.

Texaský sudca federálneho súdu Mark Pittman teraz rozhodol, že zverejnenie informácií má obrovský význam a prikázal FDA, aby zrýchlila zverejňovanie na 55000 strán mesačne. To by napokon nemal byť problém, veď FDA má 18000 zamestnancov, a predtým dokázala dokumentáciu podrobne preštudovať a na jej základe núdzovo schváliť „vakcínu“ iba za 108 dní.