Rakúšania sú oficiálne povinní pokusní králiciV Rakúsku bol schválený vládny návrh zákona o povinnom očkovaní proti COVID-19. Rakúsko sa tak stalo prvou krajinou v EÚ, ktorá zaviedla povinné experimentálne génové zásahy na svojom obyvateľstve.

V situácii, keď účinnosť preparátov voči aktuálnym variantom (Delta, Omikron) je veľmi nízka a očkovanie nebráni šíreniu nákazy, a závažnosť ochorenia je na úrovni chrípky, by sa dalo hovoriť o veľkej hlúposti. Avšak vzhľadom k tomu, že hlasy odborníkov už zneli dostatočne dlho a nahlas, a že žiaden preparát dosiaľ nemá za sebou 3. fázu klinických skúšok, sa obyčajná hlúposť politikov nezdá dostatočným vysvetlením a dá sa uvažovať aj o zlomyseľných motívoch alebo o politickej objednávke. Neobstojí ani tvrdenie vlády, že ide o podchytenie jesennej vlny; do jesene už účinok februárového očkovania nebude presvedčivý, proti prípadným novým variantám možno nebude účinné vôbec.

Rakúsko, napriek protestom verejnosti, zatiaľ kráča po ceste malého fúzkatého chlapíka. No ľudia už mašinériu propagandy prehliadli a vnímajú nezmyselnosť „protipandemických“ opatrení. Vládna strana OVP má, podobne ako na Slovensku, iba 13-percentnú podporu verejnosti. Pravdepodobný je rozpad vládnej koalície a hovorí sa o nových voľbách do júna tohto roku.