Preživšie obete Holokaustu podporili podanie v Haagu proti núteným experimentomSkupina pamätníkov Holokaustu a koncentračných táborov napísala list, ktorým podporila žalobu proti núteným experimentom, ako je povinné testovanie a očkovanie proti COVID-19, pred Medzinárodným trestným tribunálom v Haagu pod č. ICC 133/21.

Signatári sú zhrození, že sa dožili novej segregácie a masových nútených experimentov na ľuďoch. Očkovanie proti COVID-19 je lekársky pokus, pri ktorom sa musí uplatňovať Norimberský kódex.  Podľa článku 6, stupeň rizika podstupovaného účastníkmi pokusu nesmie presiahnuť stupeň rizika, vyplývajúci z humanitárnej dôležitosti problému, ktorý má tento pokus vyriešiť.

Poukazujú na desaťtisíce hlásených úmrtí po podaní experimentálnych preparátov („vakcín“) proti COVID-19, najmä medzi mladými ľuďmi a deťmi, ktoré ochorením prakticky nie sú ohrozené.

Podľa článku 10 musí byť experiment prerušený ak je dôvod domnievať sa, že pokračovanie v pokuse pravdepodobne spôsobí poškodenie zdravia, zdravotné postihnutie alebo smrť.

„Koľko starších ľudí bolo donútených strachom vziať „vakcínu“ a neprežili? Koľkí prežili holokaust, ale neprežili injekciu COVID-19? Koľkí prežili lekárske pokusy v Osvienčime a Birkenau, ale neprežili tento súčasný lekársky pokus?“

Žiadajú prokurátora ICC Karima Khana, aby zakročil a zakázal experimentálne očkovania a vyšetril zločiny proti ľudskosti, genocídy a porušovania Norimberského kódexu mnohými páchateľmi.