Newyorskí policajti podali žalobu kvôli povinnému očkovaniuStarosta New Yourku (zvolený ako vraj „demokrat“) vyhlásil povinné očkovanie experimentálnym génovým preparátom proti COVID-19 u všetkých hasičov, policajtov a pracovníkov samosprávy. Neočkovaným, ktorých je stále 29 % mestských zamestnancov, hrozí neplateným voľnom, očkovaných láka na 500-dolárovú prémiu.

Tento svoj výnos uviedol de Blasio zaobalený do vskutku rozum zastavujúcich fráz: „Mojou úlohou je zachovať Newyorčanov v bezpečí, a vakcína je toho prostriedkom. Stále je veľa mestských zamestnancov nezaočkovaných. Ja ich chcem ochrániť. Chcem ochrániť ich rodiny. Chcem ochrániť všetkých ľudí, ktorí s nimi prídu do styku“.

Starostove zdôvodnenie je zjavne založené na lži, že očkovanie bráni šíreniu nákazy. Ako už preukázali viaceré štúdie, očkovanie takúto schopnosť nemá. To, ako budú mestskí zamestnanci chrániť svoje zdravie, je ich súkromná vec a starostu do toho nič nie je.

Na obranu policajtov sa postavila ich najväčšia odborová organizácia NYC Police Benevolent Association. Jej prezident Patrick J. Lynch oznámil: „Od začiatku tohto starostovho riskantného presadzovania vakcín, bojujeme za ich dostupnosť pre každého člena ktorý sa pre ne rozhodne, ale chránime ich právo robiť toto súkromné rozhodnutie o svojom zdraví v dialógu so svojím doktorom. Keď teraz mesto pristúpilo k jednostrannému vyhláseniu povinnosti, my prikročíme k žalobe na ochranu práv našich členov“.

Upozornili aj Hlavné správy.