Indická advokátska asociácia žaluje odborníčku WHO za údajné zámerné potláčanie informácií o liečbe COVID-19Indická advokátska asociácia (IBA) oznámila, že podala súdne oznámenie proti hlavnej odborníčke WHO, Dr. Soumya Swaminathan. Obviňujú ju, že zámerne šírila dezinformácie aby odradila od liečby COVID-19.

IBA na základe výskumov FLCCC (Front Line COVID-19 Critical Care Alliance) a BIRD (British Ivermectin Recommendation Development) tvrdí, že Dr. Swaminathan zámerne ignorovala priaznivé štúdie o účinnosti lieku ivermektín.

Indická rada pre lekársky výskum (ICMR) a Indický inštitút lekárskych vied (AIIMS) však neprijali stanoviská Dr. Swaminathan a naďalej odporúčali ivermektín ako voliteľný liek pre ambulantných pacientov s ľahkými príznakmi a pre ľudí v karanténe.

IBA iniciovala právne kroky z toho dôvodu, aby „zabránili Dr. Swaminathan v ďalšom poškodzovaní života občanov Indie“. IBA uvádza, že niektoré dôkazové webstránky a články boli zmazané, avšak že to predpokladali a urobili si vopred kópie, a že mazanie článkov použijú ako ďalší dôkaz.

O ďalších okolnostiach informovala stránka GreatGameIndia.