Imunológ Šinkora na TA3: očkovať iba dobrovoľne, seniorov a nie detiImunológ Jiří Šinkora hovorí, že riziko prelomovej infekcie (napriek očkovaniu), ako aj náchylnosť na vážny priebeh COVID-19, sa prudko zvyšuje u ľudí nad 60 rokov. Pre zraniteľných považuje očkovanie za vhodnú ochranu.

Deti sú však prirodzene chránené vďaka tzv. detskej žľaze (týmus) ktorá produkuje imunitné bunky. Očkovanie detí vo všeobecnosti neodporúča a považuje to za biznis a experiment. Deti očkovanie nepotrebujú, úmrtia nastávajú len u detí vo veľmi zlom fyzickom/zdravotnom stave.

Tvrdenia odborníkov o možnosti vyničenia vírusu od začiatku považoval za nezmysel, pretože injekcie podávané do svalu („vakcíny“) nevytvárajú slizničnú imunitu.

Prirodzená imunita je podľa neho plnohodnotná, spoľahlivá a doživotná, a posilňuje sa opakovaným kontaktom. Očkovanie po prekonaní ochorenia nedáva zmysel. Očkovanie nepovažuje za zdroj imunity, len za „nekonečný booster“.

Opatrenia považuje za prehnané, chýba pravdovravnosť, schopnosť ospravedlniť sa za nezmysly. Segregácia neočkovaných nemá logiku, keďže očkovaní môžu prenášať vírus. Rakúsko s jeho prístupom považuje za čiernu ovcu Európy.

TA3 – relácia Tak Takto?! 9.12.2021 o 13:14 – Imunológ o očkovaní seniorov a detí.