Fico: Zastavte očkovanie detí, sú to pokusy s experimentálnymi vakcínami!

Ostatné vakcíny

Predseda strany Smer, Robert Fico, v prítomnosti vedenia strany na tlačovej konferencii hneď k začiatku uviedol:

„Skupina poslancov za stranu SMER – SD podala návrh, aby sme na národnej rade rokovali o uznesení národnej rady, v ktorom sme žiadali vládu, aby okamžite zastavila očkovanie detí vo vekovej kategórii 12 – 16 rokov. My sme do tohto uznesenia dali konštatovanie, že sú rôzne pochybnosti o dopadoch týchto experimentálnych vakcín na zdravý vývin detí vo veku 12 – 16 rokov, a rovnako sme pripustili, že tam, kde by to odborný lekár požadoval, lebo je to dôležité pre zdravie daného dieťaťa, táto vakcinácia by mohla prebehnúť.

Neviem to povedať inak, tak to poviem tak úplne naostro, natvrdo, nám sa zdá, že k tomu, ako sa na agenta farmafiriem hrá prezidentka Slovenskej republiky a ďalší a ďalší členovia vlády, tak sa dnes pridali aj poslanci vládnej koalície, lebo tento návrh doslova a do písmena zhodili zo stola. My vnímame, že dnes je nejaký poradovník, kde je pomerne veľké množstvo detí, ktoré čaká na očkovanie, pretože o tom rozhodli ich rodičia. Na základe lživej kampane, ale aj na základe toho, že týmto rodičom sa začína dnes pripomínať: ak nedáte zaočkovať vlastné dieťa, tak môže byť vyraďované. Možno do školy budú chodiť iba tie deti, ktoré budú zaočkované. Tie ktoré nebudú, budú mať problém s tábormi, budú mať problém s komunikáciou, so všetkým.

Rovnako vnímame vyhlásenia dôležitých organizácií, pretože dnes to nie je Smer – SD, dnes je to Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá hovorí, že neodporúča očkovanie detí nad 12 rokov, lebo neexistuje nič čo by potvrdilo, že to je zdravé, že to je v poriadku. Naopak, sú pochybnosti, že či tieto experimentálne, opakujem ešte raz, experimentálne vakcíny, nemôžu spôsobiť týmto deťom do života vážne problémy.“

Pripomenul aj stanovisko nemeckej stálej očkovacej komisie STIKO, ktorá neodporučila plošné očkovanie detí proti COVID-19. Zdôraznil, že strana Smer protestuje proti pokusom na deťoch experimentálnymi vakcínami.