Fakty o ID2020, patente 060606, technológii kvantové bodky

Ostatné vakcíny

V ostatnom čase sa objavuje množstvo konšpiračných teórií, ich nositelia sú potom zosmiešňovaní a cenzúrovaní na sociálnych sieťach. Naše o.z. sa zameriava na overiteľné informácie z oficiálnych zdrojov. Niekedy však aj overené informácie samé osebe prinášajú veľmi podivuhodné súvislosti.

Napríklad, od roku 2016 existuje agenda ID2020 pre zavedenie digitálnej identifikácie všetkých ľudí prostredníctvom biometrie. Tento korporátny trust nie je vôbec bezvýznamný – spolupracuje s OSN a snaží sa definovať digitálny identifikátor ako „základné ľudské právo“ čo je z hľadiska skutočných ľudských práv nebezpečné, lebo v prípade prijatia takejto logiky by to umožnilo nanucovať digitálne identifikátory novorodencom aj proti vôli rodičov. Hlavnými hráčmi sú Microsoft, GAVI (aliancia pre celosvetové očkovanie) a Accenture. Technológia identifikácie nie je zatiaľ jasná. Pilotný experiment prebehol vlani v Bangladéši kde išlo zatiaľ o snímanie biometrických údajov novorodencov a ich ukladanie v databáze spolu s digitálnym ID. Program vzbudil odpor verejnosti, ale petícia „Stop ID2020“ bola opakovane zrušená organizáciou change.org – akiste to nijako nesúvisí so sponzorstvom Billa Gatesa (aj tu)…

Bill Gates, ktorý zbohatol ako spolumajiteľ firmy Microsoft, je v súčasnosti (po ukončení financovania od USA) aj najväčším sponzorom Svetovej zdravotnej organizácie (WHO), pričom jej ďalším významným partnerom je, aká to náhoda, opäť GAVI (ktorú zase spolufinancuje Gates). Gates nedávno upútal pozornosť svojimi vyjadreniami, že návrat do normálneho života po COVID „pandémii“ bude možný až po masovom očkovaní a zavedení digitálnych certifikátov zaočkovanosti. To vzbudilo obavy u časti verejnosti, že Gates využije mediálnu koróna-paniku, ako aj svoje peniaze a vplyv, na presadenie čipovania ľudí. Gates vysvetľuje, že mu išlo o platformu pre účely domáceho testovania no jeho vysvetlenie nie je úplne konzistentné s predošlými výrokmi, a samotná predstava núteného očkovania v akejkoľvek podobe nedáva dôvod na spokojnosť, pretože WHO, mnohými ešte zo zotrvačnosti považovaná za nezávislú expertnú organizáciu, má značný celosvetový vplyv a je veľké riziko, že by také čosi (či už z vlastnej iniciatívy, alebo pod Gatesovým vplyvom) podporila.

Gates sa netají, že chce ľudí nielen očkovať, ale aj značkovať. Zaplatil prestížnemu centru MIT za vývoj technológie očkovania prostredníctvom tetovacej nálepky, ktorá zároveň zavedie pod kožu trvalý identifikačný kód v podobe nano-polovodičov nazývaných kvantové bodky. Výsledky výskumu už boli publikované. Kód je neviditeľný voľným okom, no dá sa prečítať napr. mobilným telefónom. Údajne sa technológia vyvíjala pre potreby rozvojových krajín, lenže tento spôsob očkovania je pre DNA vakcíny možno účinnejší než štandardná injekcia. Nemohlo by sa to stať zámienkou na plošné zavedenie práve takejto formy očkovania proti koronavírusu? Všetky významné vyvíjané koronavírusové vakcíny sú totiž experimentálnymi vakcínami manipulujúcimi s umelou DNA, aké ešte nikdy neboli u ľudí masovo použité. Technológia tetovacích vakcín budí obavy, pretože by sa dala účinne zneužiť na vydieranie, sociálnu a ekonomickú izoláciu a perzekúciu ľudí, ktorí sa nechcú nechať očkovať.

To najpodivnejšie na záver, a opäť z dielne Microsoftu: firma 20.06.2019 podala patent na využitie RFID čipu, implantovaného do tela človeka, ktorý má komunikovať so senzormi, servermi a ďalšími zariadeniami. Má o.i. sledovať a hlásiť telesnú aktivitu a jej merateľné prejavy, napr. teplotu, mozgovú činnosť apod, a používať ich na riešenie úloh spojených s kryptomenou (čiže formou digitálnych peňazí). Číslo patentu, zverejneného 26.3.2020, je WO2020060606.
Ako vidíme, na to, aby sa verejnosť znepokojila, skutočne nie sú potrebné divoké konšpiračné teórie, niekedy stačia holé fakty. Napríklad sa nedá diviť kresťanom, ak sú znepokojení v prípadoch, keď okolité dianie nadobudne podobu čo i len potenciálnej hrozby, že by mohlo dôjsť k procesom pripomínajúcim vznik totalitnej spoločnosti vykreslenej v Zjavení Jána kap.13:16-17. Predstava čipovania ako podmienky prístupu k bezhotovostným peniazom však vzbudzuje veľkú nevôľu aj u mnohých ateistov, a to z pochopiteľných dôvodov porušenia slobody, súkromia a osobnej integrity. Ak samotné fakty sú natoľko znepokojivé, potom sa ťažko diviť popularite nejakých skutočne divokých konšpiračných teórií.