Dr. Prokopová odporúča očkovanie detí proti chrípkeOčkovanie detí proti chrípke formou vstreku do nosných dierok „je určené predovšetkým pre malé deti“, ale schválená je pre deti od 2 do 18 rokov. Vakcína Fluenz Tetra je dvojdávková; jednodávková je len pre deti, ktoré už boli proti chrípke očkované.

Kto by však vôbec očkoval dieťa proti chrípke, a načo? Pozrime sa, akú argumenty nám ponúka kampaň: „Štúdie dokazujú, že deti vo veku 24 mesiacov až 9 rokov patria medzi najväčších prenášačov chrípky typu A. Dokážu ju bezpríznakovo šíriť až 8 dní, čo vedie k priamemu ohrozeniu rodinných príslušníkov.“

Aha. Takže opäť ide o očkovanie detí „v záujme“ niekoho iného. Pod touto zámienkou bolo presadzované aj očkovanie detí experimentálnymi génovými preparátmi proti COVID-19, ktoré samé nepotrebovali. Nakoniec sa potvrdilo, že očkovaní ľudia sú výbornými šíritelia infekcie a že takéto očkovanie bolo u ináč zdravých detí nezmyselné.

Zaujímalo by nás: kde sú dôkazy, že očkovaný človek nešíri vírus chrípky?

Avšak aj v prípade, že by sa niekedy takýto účinok vedecky potvrdil, čo nepredpokladáme, považujeme očkovanie tých detí, ktoré chrípkou nie sú vážne ohrozené, v záujme niekoho iného, za zneužívanie detí.

Pozrime sa ešte, kto túto vakcínu presadzuje: nik iný, ako MUDr. Elena Prokopová, členka „odborného konzília“ ministerstva zdravotníctva ktoré sa zúčastňovalo na riadení pandémie na Slovensku, a ktorá tvrdo presadzovala aj očkovanie detí proti COVID-19 aj takýmito argumentami: „Je veľmi pravdepodobné, že to budú mať deti tak, že buď budú zaočkované, alebo sa budú testovať. Lebo aj očkovaní ľudia potrebujú byť v bezpečí a tiež majú svoje práva.“

Len pre informáciu, MUDr. Prokopová vykazuje príjmy od farmaceutických firiem (v rámci svojich spoločností DUREL s.r.o., PRO BABY s.r.o.)