Dr. Maďar končí na ministerstve

Súvisiace témy

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., MBA, jeden z hlavných epidemiológov v pracovnej skupine českého ministerstva zdravotníctva, svoju spoluprácu s ministerstvom ukončil. Oficiálne kvôli komunikačným problémom resp. „podpásovkám„. Poslednou kvapkou malo byť, keď mu pripísali zavedenie povinnosti detí nosiť na škole rúška. čo v skutočnosti nepodporoval.

Náhľad na jeho odchod je diametrálne odlišný v alternatívnych kruhoch – stránka Aeronet jeho odchod predvídala s takmer dvojtýždňovým predstihom avšak z celkom iných dôvodov: „Česká vláda bude muset vyměnit hlavního epidemiologa, došlo k odhalení mamutího střetu zájmů Rastislava Maďara! Ten totiž sedí v dozorčí radě farmaceutické společnosti, která je největším dodavatelem vakcín pro praktické lékaře a nemocnice v ČR a firma se tím chlubí na svém webu! Firmu Avenier z Brna skrze holding AGEL vlastní rodinná akciovka Supernius česko-slovenského miliardáře Tomáše Chrenka!“

Tak či onak, bolo by predčasné oslavovať jeho odchod z pracovnej skupiny, nakoľko Dr. Maďar zastával skôr opatrný prístup, dokonca v začiatkoch kritizoval koróna-paniku ako nezmyselnú až šokujúcu.