Dr. Bukovský: Takto nám psychopati ničia svet! Kto sú psychopati a ako sa im brániť?MUDr. Igor Bukovský, PhD. vo svojom veľmi dôležitom videu vysvetlil, v čom spočívajú a ako sa prejavujú poruchy osobnosti.

Psychopati tvoria podľa odhadov cca 3-5 % populácie a zdraví ľudia nie sú nijako pripravovaní na to, ako ich rozpoznávať a ako im čeliť. Človek, ktorý čelí psychopatovi, či už na pracovisku, alebo v súkromnom živote, býva zaskočený a zmätený z vecí, ktoré vidí a prežíva, je pod veľkým tlakom, trpí, a nakoniec hrozí že sám skončí ako psychiatrický pacient. Kto takúto situáciu nezažil, ťažko uverí, že takéto správanie je vôbec možné.

Psychopati často prahnú po moci a preto ich čoraz častejšie stretávame vo vedúcich a politických funkciách. Pre spoločnosť je to zničujúce a ak si nevyvinie metódy obrany, hrozí jej tyrania a úplný rozvrat, ako sme svedkami aj na Slovensku. Máme závažnú historickú skúsenosť a je nesmierne dôležité sa z nej poučiť a zamedziť jej opakovaniu.

Dr. Bukovský navrhuje, aby všetci kandidáti na poslancov (a do ďalších vysokých štátnych funkcií) mali povinnosť absolvovať psychotesty; keď to môžeme požadovať od šoféra MHD, prečo by to nemalo ísť aj u „šoférov štátu“. Navrhuje tiež zrušenie jediného volebného obvodu a zavedenie mechanizmu okamžitej odvolateľnosti konkrétneho politika z funkcie.