Dáta: Žiaden súvis medzi opatreniami a ústupom COVIDuAnalytik Anthony Rozmajzl diskutuje o reakciách verejných činiteľov v USA konfrontovaných s otázkami, ako to, že opatrenia proti COVID-19 ako sú rúška, odstup, zatváranie, nemali zjavne žiaden súvis s ústupom COVIDu.

Autor zverejnil niekoľko grafov založený na dátach New York Times Data Bot, ktorými dokumentuje rovnomerné rozloženie úmrtnosti medzi štátmi, bez ohľadu na prísnosť opatrení (rúška, lockdowny). Obhajcovia opatrení a vlády majú problém, pretože podľa týchto dát to vyzerá, že opatrenia nemali ŽIADNY zmysel a iba spôsobili nesmierne škody v spoločnosti. Podobný záver autor získal na základe dát globálneho rozsahu.

Napríklad, situácia bola údajne rovnaká alebo dokonca lepšia v úplne otvorenej Floride alebo Texase, ako aj v najviac uzavretej Kalifornii, New Yorku a New Jersey. V Texase prípady vytrvalo klesali aj keď úplne zrušil povinné rúška a obmedzenia kapacity zariadení. Dokonca grafy v článku ukazujú, že 10 štátov s najpoctivejším nosením rúšok majú horšie výsledky než 10 štátov s najnižším nosením rúšok.

Takéto informácie nie sú nové, niektoré vedecké štúdie už vlani ukazovali neúčinnosť rúšok ako prevencie COVID-19. Je pozoruhodné, ako vytrvalo tieto informácie ignorovali médiá a vládni predstavitelia.