Ďalšia zbytočná smrť: 18-ročný mladík zomrel po očkovaní na infarkt

Nežiaduce účinky | Ostatné vakcíny

18-ročný mládenec z rumunskej Livezi sa nechal presvedčiť na (pre zdravých ľudí v jeho veku prakticky zbytočné) očkovanie proti COVID-19, ktoré absolvoval 5.júna. Dva dni po očkovaní vakcínou Pfizer ho so silnými bolesťami hrudníka vrtuľníkom previezli do nemocnice v Bacău, zachrániť sa ho nepodarilo.

Kardiológovia uviedli, že považujú za nemožné, aby zdravý 18-ročný mladík z ničoho nič dostal infarkt; veria, že infarkt spôsobila vakcína prostredníctvom spike-proteínu, ktorý vyvolal silnú vaskulitídu (zápal) a trombózu koronárnych ciev.

Ďalší 21-ročný študent z Kluže bol 14.mája očkovaný vakcínou Pfizer. 18. mája začal mať zvláštne príznaky, slabosť, ťažkosti s dýchaním. 19. mája ešte vyvenčil psa, 20. mája sa cítil zle a ľahol si spať. Už sa nezobudil, jeho babka ho našla bez známok vedomia. Privolaní zdravotníci skonštatovali smrť. Úrady sa snažili smrť pripísať zápalu pľúc alebo otrave oxidom uhoľnatým, no jedovatý plyn v dome nebol zistený.

V americkom systéme VAERS je zaznamenaných vyše 4000 hlásení úmrtia v súvislosti s očkovaním proti COVID-19. Hlásenie predstavuje podozrenie na nežiaduci účinok a nie je dôkazom, že úmrtie spôsobila vakcína. Na druhú stranu, ohlásené býva len malé percento, a COVID vakcíny v počte hlásení už za pol roka prekonali všetky ostatné vakcíny za 25 rokov.