MZSR zvoláva pediatrov kvôli očkovacej propagandeMZSR zvolalo svojich spriaznených pediatrov, aby presvedčili rodičov o potrebe očkovať deti experimentálnymi génovými preparátmi proti COVID-19. Medzi citovanými odborníkmi je pediatrička MUDr. Elena Prokopová a imunológ prof. Miloš Jeseňák. Len pre úplný obraz, obaja vykazujú príjmy od farmaceutických firiem (Prokopová cez Pro Baby s.r.o., Jeseňák cez Pediatrico s.r.o.), čo článok akosi opomenul rodičom oznámiť.

Dr. Prokopová apeluje na zaočkovanosť 80 % kvôli dosiahnutiu „kolektívnej imunity“, hoci ani Európska lieková agentúra stále nevie, či vakcína bráni šíreniu ochorenia, a údaje z terénu tomu zatiaľ nenasvedčujú. Rodičom skrátka asi musí stačiť osobné presvedčenie Dr. Prokopovej, aby podrobili deti génovému experimentu!

Detský kardiológ primár Martin Záhorec sa na očkovanie pozerá špecificky, keďže zriedkavo následkom COVIDu nastáva zápalový syndróm alebo zápal srdcového svalu. Patrilo by sa mu však upozorniť rodičov, že aj vakcíny môžu vyvolať zápal srdcového svalu.

Dr. Záhorec kára svojich kolegov, ktorí odmietajú deti očkovať, „ktorí sa nevzdelávajú a nie sú schopní si dohľadať potrebné informácie z medzinárodných zdrojov“. Následne prejavuje sám nedostatočné vedomosti o COVID vakcínach a zavádza rodičov: „Toto nie sú prvé vakcíny svojho druhu. Aj proti ebole je vektorová vakcína, aj proti SARS a MERS, pričom vakcína proti covidu na ne len nadviazala.“

Faktom však je, že pre deti nie je aktuálne schválená žiadna vektorová vakcína. (Podmienečne) schválená je len mRNA vakcína, a taká ešte nikdy nebola masovo použitá na ľuďoch.

Tak takto vyzerá informovanie zo strany MZSR.