Môže spike proteín vo vakcínach spôsobiť krvné zrazeniny, zápal mozgu a srdcové záchvaty?

Nežiaduce účinky | Ostatné vakcíny

Advokátska kancelária Weis & Partners zverejnila článok „Môže spike proteín vo vakcínach Moderna, Pfizer spôsobiť krvné zrazeniny, zápal mozgu a srdcové záchvaty?“ v ktorom poukazuje na výskum Dr. Patricka Whelana ohľadom mechanizmov poškodenia súvisiacich s infekciou SARS-CoV-2.

Článok opisuje zvláštne nálezy poškodení tela prostredníctvom mikrozrazenín, a to nielen v prípade pľúc, ale aj orgánov ktoré zrejme neboli priamo infikované vírusom – srdca, mozgu, pečene a obličiek. Podľa dostupných údajov je možné, že mechanizmom poškodenia nie je činnosť vírusu, ale spike (hrotový) proteín z jeho obalu. Tento proteín by mohol vyvolávať zápalové reakcie a mikrozrazeniny.

Ochorenie COVID-19 sprevádza mnoho neurologických príznakov – bolesti hlavy, ataxia, poruchy vedomia, halucinácie, mŕtvica a mozgové krvácanie. Tieto príznaky nie sú zatiaľ plne objasnené, ale zatiaľ sa nepodarilo preukázať natoľko masívny prienik vírusu do mozgu, ktorý by ich plne vysvetľoval. Mohol by v nich zohrávať úlohu práve proteín, ktorý podľa zistení prechádza mozgovo-krvnou bariérou.

Vedec písal o svojich záveroch americkým úradom, no bez veľkého úspechu. Dr. Whelan sa totiž obáva, že rovnaké ochorenia by mohli spôsobiť aj vakcíny – tie totiž spôsobujú v tele očkovaného človeka práve tvorbu S-proteínu. Doterajšie klinické skúšky považuje za nedostatočné na preskúmanie tejto možnosti