Je ivermektín neúčinný proti COVID-19? FLCCC reaguje na štúdiu TOGETHERMédiá po celom svete, aj na Slovensku, informovali o štúdii, podľa ktorej ivermektín neznižuje riziko hospitalizácie s covidom-19. Štúdia sa uskutočnila v Brazílii na 1300 pacientoch.

Aliancia FLCCC, združujúca lekárov v prvej línii starostlivosti o pacientov s COVID-19, ktorá vypracovala komplexné liečebné protokoly, zverejnila svoju reakciu.

Podľa FLCCC, štúdia bola od začiatku predurčená na preukázanie „neúčinnosti“ ivermektínu, pričom viacero organizácií spojených so štúdiou má finančné väzby na firmu Pfizer, ktorá má vládny kontrakt vo výške 5,3 miliárd USD na antivirotikum Paxlovid.

FLCCC poukazuje, že kľúčom k úspešnej liečbe je jej včasné nasadenie. Napriek tomu, štúdia TOGETHER začala liečbu až na 8.deň príznakového ochorenia. Štúdia navyše podávala ivermektín v nižšej dávke (400 μg/kg), iba po 3 dni, a na prázdny žalúdok. Pritom liečebné protokoly odporúčajú užívanie s mastným jedlom a až do vymiznutia príznakov, pričom pre variant Delta a Omikron, a pri začatí liečby po viac než 5 dňoch, sa odporúča dávka 600 μg/kg.