Iva Vranská Rojková: Vakcína alebo Nedovoľ aby mi ublížili

Nežiaduce účinky | Zloženie a princípy vakcín

Ľúbostný román z farmaceutického prostredia s prvkami vedeckej reality. Druhé, rozšírené vydanie. 2013. ISBN: 9788080617158.
Do obchodu

Príhovor autorky

Milí priatelia,
Dovoľujem si vám oznámiť, že vo Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov práve vyšla moja kniha „Vakcína, alebo Nedovoľ, aby mi ublížili!“, zaoberajúca sa tematikou rizík očkovania. Zavŕšila sa tým moja dva a pol ročná práca na odpovedi istému poprednému zástancovi očkovania na Slovensku, ktorý po jednej besede lekárskej loby s poslancami v NR SR, neohrozene tvrdil do televíznej kamery, že neexistuje súvislosť očkovania s vážnymi postihnutiami detí a ide len o súhrou náhod.

Zvolila som si formu románu. Prečo? Prerod v poznaní je zdĺhavá ťažká vec. Potrebuje čas a silný podnet. Človek, ktorého sa téma rizík súvisiacich s očkovaním bytostne nedotýka, takýto podnet obvykle nemá a potrebný čas si nevytvorí. Hlavní hrdinovia môjho románu stoja vo vakcinačnej otázke na opačných názorových brehoch a ich vzájomné zbližovanie vytvára pre čitateľa priestor, aby sa spolu s nimi krok po kroku dozvedal, čím očkovanie v skutočnosti je, a dokázal toto poznanie prijať. Dej však nie je len účelový. Snažila som sa čitateľom priniesť bohatý partnerský príbeh načierajúci do hlbín vzťahu, spoločnú snahu o riešenie konfliktu zdynamizovanú ľudskými skratmi, útekmi z boja, či prostou nepozornosťou voči milovanému človeku.

Kniha je doplnená množstvom citátov z odbornej literatúry a 40 stranami záverečných poznámok pre tých, čo majú záujem zahĺbiť sa i do vecnej stránky problematiky očkovania, čo jej dáva faktografickú silu v argumentačnom boji o názor čitateľa. Vybrala som pritom najdôležitejšie informácie, ktoré som počas piatich rokov štúdia tejto problematiky získala.

Verím, že obe stránky tejto „dve v jednej“ knihy budú pre vás v oboch smeroch prínosné a okrem – verím, že príjemného – čítania, vám prinesú i odborné poznatky, ktoré sú pre rodičov dnešnej doby nevyhnutnosťou.

Kniha sa už dostala do distribučnej siete a prosím vás o jej propagáciu, aby boli rodičia na Slovensku poučení a vyzbrojení do náročných argumentačných bojov s provakcinačnou loby a dokázali sa správne, informovane a smelo rozhodovať v otázkach zdravia svojich detí.

V prípade záujmu žiadajte knihu u svojich kníhkupcov, ale ak by ste mali problémy ju zohnať mám z nej isté množstvo kusov aj ja. Predajná cena 330 stranovej knihy v mäkkej väzbe (žiaľ, nepodarilo sa zohnať financie na tvrdú väzbu) s prebalom je stanovená na 12,50 euro a poštovné na 1 – 2 knihy stojí 1,60 eura (doporučená listová zásielka do 1 kg). Predajná cena bola stanovená tak, aby sa zo zisku z predaja zabezpečila jej dotlač. Reálna cena pokrývajúca všetky nutné náklady aspoň v minimálnej výške by bola okolo 20 euro.

Napokon veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí ma podporili sponzorským darom a napomohli tým vydaniu knihy. Dúfam, že výsledný produkt uspokojí vaše očakávania.

Ak máte o knihu záujem, nájdete ju v kníhkupectvách, alebo si ju môžete objednať vo Vydavateľstve Spolku slovenskych spisovateľov a u distribútorov.

Iva Vranská Rojková

PS: Na záver na bližšie zoznámenie sa s knihou uvádzam môj predslov a nosné citáty, ktorými knihu začínam.