Imunológ MUDr. Piják o dezinformáciách a delta variante

Nežiaduce účinky | Ostatné vakcíny

MUDr. Michal Piják v rozhovore vysvetľuje, ako sa pred verejnosťou skresľujú informácie o vakcínach, aby vyzerali lepšie – zveličujú úspechy a bagatelizujú riziká. Hypotézy (o zabránení šíreniu ochorenia, budovaní kolektívnej imunity apod) sa vydávajú za fakty, účinnosť sa berie za istú hoci sa zakladá zatiaľ prevažne len na 3-mesačnom pozorovaní. O dlhodobom účinku vakcín nevieme zatiaľ nič.

Podľa Dr. Pijáka vakcíny môžu zlyhať v prípade nových mutácií vírusu a spôsobiť katastrofu.

Je pozoruhodné, že médiá sa pramálo zaoberajú otázkou, prečo sa objavuje toľko nových mutácií. Mohla by sa na tom podieľať aj vakcína, ktorá by vírus v tele oslabila, ale umožnila jeho dlhšie pretrvávanie v tele.

K prípadu zosnulej 39-ročnej právničky, ktorá sa na druhý deň po očkovaní už neprebudila a manžel ju našiel mŕtvu, MUDr. Piják poukázal na zavádzajúce informácie Petra Sabaku, ktorý rezolútne poprel možný súvis s očkovaním. MUDr. Piják poukazuje na výsledky systému VSD (Vaccine Safety Datalink) v ktorom z milióna mladých ľudí od 16 do 39 rokov očkovaných mRNA vakcínami, 16 utrpelo zápal srdcového svalu. CDC má celkovo 573 hlásení perikarditídy a myokarditídy po druhej dávke, v porovnaní s 216 hláseniami po prvej dávke.