FDA zverejní informácie o schvaľovaní COVID „vakcín“ Pfizer až o 55 rokovSkupina vyše 30 vedcov a univerzitných profesorov podala žalobu na americkú liekovú agentúru FDA, pretože im odmieta vydať dokumentáciu o schvaľovaní očkovacieho preparátu firmy Pfizer proti COVID-19. Podľa zákona o prístupe k informáciám musí FDA odpovedať do 20 dní, avšak čas kedy sa dopytovateľ dostane k požadovaným informáciám sa môže líšiť.

FDA tvrdí, že dokumentácia je veľmi rozsiahla – 329000 strán, pričom každú stranu musia skontrolovať, či neobsahuje dôverné obchodné informácie, čo vzhľadom na iba 10 pracovníkov na príslušnom oddelení pre informácie bude trvať 55 rokov.

Vedci v žalobe namietajú, že agentúra už túto istú dokumentáciu zvládla naštudovať a na jej základe schváliť vakcínu za 108 dní, preto by omnoho jednoduchšiu úlohu zverejnenia mala zvládnuť v ešte kratšom čase, berúc do úvahy 18000 zamestnancov a rozpočet 6 miliárd USD. Podľa vedcov ide o záležitosť najvyššieho významu, keďže 100 miliónov ľudí je nútených do očkovania pod hrozbou straty zamestnania a majú nepochybne právo na úplnú transparentnosť záležitostí ohľadom vakcíny.

Navyše argumentujú, že podľa vlastných smerníc FDA majú byť okamžite zverejňované všetky dokumenty na ktorých sa zakladá povoľovanie vakcín.