Ekzémy a kašeľ po očkovaní

11 mesiacov | 3 mesiace | 5 mesiacov | Dôchodcovia | Nežiaduce účinky | Odmietnutie očkovania | Ostatné vakcíny | Povinné očkovanie | Povinné vakcíny

V prvom rade Vám chcem popriať veľa síl a úspechov na ceste, ktorou ste sa rozhodli ísť. Som nesmierne rada, že sa u nás našiel niekto, dostatočne odvážny a hlavne ochotný, kto sa nebojí verejne vystúpiť a poukázať na riziká plošného POVINNÉHO očkovania.

Uvedená problematika ma začala zaujímať asi pred rokom, keď som si uvedomila súvislosť medi zdravotnými problémami mojej malej dcérky. Som matkou dvoch malých detí (8 a 19 mesiacov), ktoré ako každá mama veľmi milujem a želám si ich zdravie a šťastie. Čím ďalej viac sa preto zaoberám otázkou „Dať, či nedať zaočkovať?“

A teraz k mojej dcérke. Narodila sa v termíne koncom januára 2005, maličká (vážila 2.850g) ale úplne zdravá. Samozrejme hneď po narodení, t.j.na 8 deň bola zaočkovaná na TBC. Bohužiaľ, ako dvojtýždňová veľmi ochorela (kašeľ, nádcha, podľa pediatričky to vraj išlo už na priedušky, stery boli negatívne) a dostala svoje 1x antibiotiká Zinnat. Nemohlo to súvisieť s očkovaním? Na to teraz ťažko odpovedať… Prišlo ďalšie očkovanie v dvoch mesiacoch (do oboch nožičiek) a hneď na to sa začal vytvárať pľuzgier na ramienku po očkovaní na TBC. Pediatrička bola veľmi spokojná a moje narastajúce obavy so stále sa zväčšujúcim pľuzgierom bagatelizovala, dokonca podľa jej slov. „Je to výborná reakcia, možno ju ani nebudeme musieť preočkovať na TBC“ Po 6. týžňoch bola opäť preočkovaná (do oboch nožičiek) to bolo v máji 2005. Hneď na to pľuzgier začal veľmi rásť a ja som znervóznela, mala ho asi 2cm široký, proste na celé ramienko, dostali sme na to Framykoín masť (???). Efekt samozrejme žiadny. Po týždni som sa vypýtala za odborníkom, ktorý ma poslal rovno do BA na Tuberkulózne do Podunajských Biskupíc. Tam ma riadne sfúkli, že kde som do teraz bola, dcére pľuzgier narezali, vytlačili, zasypali Framykoínom a nasadili liečbu. Museli sme tam chodiť každé dva týždne. Vôbec sa jej to dobre nehojilo. (Nehovoriac o strese, ktorý zažívala pri odbere krvi, kvôli pečeňovým testom. Hrôza.) Mala vtedy len 5 mesiacov a lieky, ktoré dostala „na TBC“ a antibiotiká museli jej imunitu úplne odrovnať a to všetko len preto, že nás pediatrička neposlala hneď po objavení pľuzgiera do Bratislavy a samozrejme nemala byť vôbec očkovaná – to nie je môj výmysel, ale vyjadrenie lekárky v Bratislavy. Keďže ani po mesiaci sa mi nezdalo, že by sa rana na ramienku nejako výrazne zlepšovala vyhľadala som homeopata a nemohla som urobiť lepšie. Rana sa začala krásne zatvárať. Veľmi mu ďakujem za ozrejmenie niektorých faktov v súvislosti s očkovaním.

Prišlo ďalšie očkovanie v 12. mesiacoch a násladne na to problémy s pokožkou. Je pravda, že od narodenia je dcérka na pokožku háklivá (plienková dermatitída, suchá pokožka), ale jej stav sa po očkovaní natoľko zhoršil, že sa u nej objavil atopický ekzém hlavne na nohách. Vyskúšala som rôzne drahé, lacné maste, klasickú medikamentóznu liečbu (kortikoidy) som odmietla. Dokonca jej robili aj krvné vyšetrenie na odhalenie nejakých alergií, ale všetko, čo bolo možné v jej veku odhaliť bolo negatívne. Zistili jej len zníženú imunitu (Znížené hodnoty imunoglobulínu A) – to bolo v máji 2006. Ani sa nečudujem, napchajú do nej vakcíny, kopec liekov a čakajú fungujúci imunitný systém. Všetko sa ešte zhoršilo keď som dcéru ako 1,5 ročnú v auguste roku 2006 prestala kojiť (bola som v 3. mesiaci tehotenstva a dcérka sa sama odstavila). Boli sme v tom čase aj s dcérkou pri mori a tam sa nám kompletne vyhádzala na celom tele a ekzém hlavne na nožičkách sa jej veľmi zhoršil. Asi po troch mesiacoch sa jej stav stabilizoval a ja som sa tešila, že jej nožičky sú OK. Ekzém ustúpil, či už vďaka homeopatii alebo nie, na tom nezáleží. Konečne som si vydýchla, ale nie na dlho.

Ďaľšie očkovanie v dvoch rokoch, t.j. vo februári 2007 a hneď na to vrátený ekzém. Neviem, či uvedené súvisí s očkovaním alebo nie, ale ja tvrdím, že ÁNO. Najviac ma hnevá, že ma pediatrička neposlala po nežiadúcej reakcii na TBC očkovanie hneď za odborníkmi. Problém je, že ani po tomto všetkom si nepriznala chybu, prípadne nevedomosť. Chápem, že ak pediatri nie sú informovaní, čo je a čo už nie je normálna reakcia na očkovanie, nemôžu ani tieto reakcie správne nahlasovať ŠÚKL.

Teraz môj syn. Narodil sa v marci 2007. Úplne zdravý, vážil 3.180 g. Samozrejme, bol zaočkovaný na 8. deň na TBC. Poučená (po mojej dcére) som sledovala reakciu na toto očkovanie. Samozrejme aj syn mal pľuzgier a nie malý, ale už som bola obozretnejšia. S homeopatiou som začala ešte pred očkovaním a samozrejme aj po očkovaní a synovi sa pľuzgier zahojil v priebehu mesiaca. Ďalšie očkovanie mal dostať v 3. mesiaci, ale podarilo sa mi to oddialiť až do septembra, kedy už na tlak pediatričky som syna nechala zaočkovať. Mal 6 mesiacov asi 5 dní na to začal veľmi kašľať, úplne ako chronický fajčiari. Podľa slov pediatričky mal dýchanie čisté. Bol veľmi zahlienený. Žiadny iný problém sme nemali, len ten neutíchajúci kašeľ. Pediatrička urobila steri obom mojím deťom a našla pneumokoka. Preliečený u dcéry nebol (lebo antibiotiká ktoré dostala nezabrali! a u syna sa stav natoľko zlepšil, že som nechcela aby dostal antibiotiká. Kontrolné stery u syna boli negatívne. Kašeľ pretrvával. Znova sa robili stery asi po dvoch týždňoch (október) a opäť sa objavil pneumokok. Nepreliečený. Prišiel 10. týždeň po synovom očkovaní do nožičky a jeho kašeľ výrazne ustúpil. Pýtala som sa lekárky, či musí byť preočkovaný. Tá mi tvrdila, že ak medzi 6-10. týždňom po 1. očkovaní nebude preočkovaný, tak bude musieť byť zaočkovaný odznovu. Vyšetrila ho a povedala, že ho môžeme kľudne zaočkovať. Hovorila som s ňou o mojich obavách a ona na to môjmu synovi povedala: „Ale čo tá tvoja mama, ona by chcela aby si nám zomrel keď stúpiš na nejaký hrdzavý klinec?“ Zaočkovali ho! A na druhý deň si syn išiel pľúca vykašľať. Týždeň na to, čo je v tom to čase, berie svoje prvé antibiotiká a ja dúfam, že sa už z toho všetkého konečne dostane.

Veľmi by som chcela hovoriť s niekým „normálnym“ ohľadom očkovania na mumps, rubeolu a osýpky. Neviem, čo urobím keď príde marec 2008 a ja sa budem musieť rozhodnúť či očkovať alebo nie. Cítim sa strašne bezradná a neviem, čo správne je a čo nie!!!