Diskusia imunológov – Václav Hořejší a Jiří ŠinkoraReflex – relácia ProstorX 27.9.2021 dala priestor k diskusii dvom imunológom o COVID-19 pod názvom Je tu očkovací diktatura. Vyhodil bych tě od zkoušky. Ostrý střet imunologů Šinkory a Hořejšího v Prostoru X.

Na začiatku sa hostia zhodli v tom, že imunita po prekonaní ochorenia je trvalá a efektívna. Nezhodli sa v účelnosti následného očkovania – Prof. Hořejší považuje vakcínu za bezpečnú a za prostriedok ešte ďalšieho posilnenia tejto imunity, s čím Dr. Šinkora nesúhlasí.

Následne sa pustili do ostrej polemiky, kde každý mal svoje dôrazy, ale zjavne šlo skôr o nedorozumenie o hĺbke odbornosti do akej treba diskutovať o rôznych mechanizmoch imunity.

Zhoda panuje aj v tom, že očkovaní s falošným pocitom bezpečia môžu byť efektívnymi prenášačmi nákazy. Dr. Šinkora považuje za jeden z dôkazov diktatúry to, že neočkovaní sa napriek tomu diskriminujú. V tom, že režim je nastavený iracionálne, súhlasil aj prof. Hořejší.

Imunológovia si myslia, že väčšina populácie už sa s vírusom stretla a je imúnna.

Dr. Šinkora hovorí, že nevidí od vlády žiadnu aktivitu v smere vysvetlenia, ako a pre koho je vírus nebezpečný. Očkovanie detí považuje za riziko, pretože nepoznáme dlhodobé následky vakcín. Podotkol, že vakcíny sú sérové a nie slizničné, a preto nevytvárajú slizničnú imunitu a nebránia šíreniu nákazy.