CDC opravuje údaje: prenosy v exteriéri predstavujú možno menej než 0,1 %Americká agentúra CDC dosiaľ tvrdila, že v exteriéri dochádza k menej než 10 percentám prenosov koronavírusových infekcií. Teraz svoje tvrdenie opravuje: v exteriéri nastáva menej než 1 %, a virológ Dr. Muge Cevik z Univerzity St. Andrews hovorí, že dokonca možno menej než 0,1 % prenosu infekcie. Zdá sa, že každý prenos v exteriéri sa spájal s preľudnenými miestami alebo blízkym rozhovorom.

Doterajšie chybné údaje sa zakladali najmä na štatistikách zo Singapuru, kde sa nesprávne označovali vnútorné priestory za exteriér.

Reportér David Leonhardt z New York Times k tomu hovorí: „Na svete neexistuje ani jeden dokumentovaný prípad prenosu COVID infekcie z náhodných stretnutí vonku, ako napríklad prejsť popri niekom na ulici alebo jesť pri vedľajšom stole“.

Táto správa ukazuje, akými nezmyselnými opatreniami bola šikanovaná populácia, keď polícia kontrolovala nosenie rúška vonku. Ba čo viac, tento nezmysel sa nám (nielen) z nášho COVIDbyra znovu a znovu vracia.