Absces po BCG vakcíne, zmeny správania po hexavakcíne

Dôchodcovia | Nežiaduce účinky | Odmietnutie očkovania | Ostatné vakcíny | Povinné očkovanie

Ako rodičia 2 ½ ročného chlapca by sme sa radi podelili o naše skúsenosti s očkovanim.

Keďže sme o rizkách očkovania veľa nevedeli, začalo u nášho syna očkovanie podľa očkovacieho kalendára. Prvé očkovanie vakcínou BCG sa šťastnou zhodou okolnosti posunulo a chlapec bol očkovaný až keď mal dva mesiace.
Po čase sa mu v mieste vpichu vytvoril absces, ktorý mu trikrát čistili v nemocnici v Podunajských Biskupiciach, pričom sme sa dozvedeli, že ak sa mu ranka nezahoji, nasledovalo by chirurgické odstránenie lymfatických uzlín.
To sa nám už prestalo pozdávať a začali sme skúmať v našom okolí a zistili sme, že viac našich priateľov zažilo s deťmi podobné problémy.

Absces konečne po návšteve liečiteľa ustúpil a mohli sme pokračovať v očkovaní.

Prišlo očkovanie vakcínou hexavac a po druhom preočkovaní začal kašlať, bol podráždený, v noci sa budil s plačom a to celé trvalo asi dva týždne. Sme ale presvedceni, že v jeho správaní a charaktere nastala určitá nezvratná zmena. Ale to sa naozaj nedá zmerať ani dokázať..

Toto všetko nás donútilo venovať sa podrobnejšie tomu o čo v skutočnosti ide, čo všetko obsahujú vakcíny, aké sú riziká. To čo sme sa dozvedeli, nás vskutku šokovalo. Ďalšie očkovanie sa snažíme oddialiť do neskoršieho veku, najradšej by sme v očkovaní vôbec nepokračovali.