Smrť po uštipnutí kliešťom?

Ostatné vakcíny

Smrť po uštipnutí kliešťom?

Dňa 26.4.2012 priniesli zahraničné médiá správu, že v rakúskom Klagenfurte sa 9-ročná školáčka infikovala kliešťovou encefalitídou (FSME) po uštipnutí kliešťom. Dievča následne zomrelo na zápal mozgových blán.

Rakúsky lekár Dr. Johann Loibner, súdny znalec pre poškodenia očkovaním, sa k tejto správe vyjadril nasledovne:

Smrť po uštipnutí kliešťom? Bol kliešť skutočne príčinou smrti?

Tento titulok, ktorý sa koncom apríla objavil v médiách, v prvom momente naženie strach. Podáva sa tak, akoby kliešť uštipol zdravého človeka a pritom vylúčil pod kožu smrteľný vírus (latinsky jed), v dôsledku ktorého obeť o krátky čas musela zomrieť.

To, že za touto zveličenou správou sa skrýva aj zámer, oživiť obchod s očkovaním proti kliešťovej encefalitíde, je už dávno mnohým ľuďom jasné. Práve začiatkom leta, keď sa radi zdržiavame vonku v prírode, sa podarí takouto správou vzbudiť strach pred kliešťami a upozorniť na očkovanie proti kliešťovej encefalitíde (FSME).

Skutočné príčiny 
Pri čítaní uverejnených správ je nápadné, že sa nepíše takmer nič o minulosti dievčaťa, ktoré zomrelo. Nedozvieme sa nič o tom, či bolo pred ochorením zdravé, či sa dlho zdržiavalo na slnku, aké lieky dostalo atď. To je však veľmi dôležité na to, aby sme zistili, prečo malo ochorenie taký ťažký priebeh. K zápalu mozgových blán dochádza veľmi často po slnečnom úpale, ktorý sa nezriedka stáva nebezpečným až po podaní liekov na zníženie horúčky. Okrem toho ochorejú len určití ľudia, ktorí majú sklon k zápalu mozgových blán.

Úspech očkovania? 
V správach sa píše o očkovaní a jeho údajnej úspešnosti. Tvrdí sa, že v dôsledku vysokej miery zaočkovanosti – čo je typický pojem propagátorov očkovania – počet ochorení poklesol. To ale nie je pravda. Podobne ako pri iných očkovaniach sa aj od existencie očkovania proti kliešťovej encefalitíde (FSME) uvádzajú čísla, ktoré raz vyjadrujú jeho úspech a potom zas neúspech. Od jeho zavedenia sa vyskytuje niekedy viac a inokedy menej diagnostikovaných prípadov tohto ochorenia. Podľa výpovede uznávaného rakúskeho štatistika však nie je možné z doterajších údajov odvodiť žiaden vplyv očkovania na počet prípadov kliešťovej encefalitídy (FSME).[1] To znamená, že toto očkovanie zaznamenalo len obrovský obchodný úspech.

Nález namiesto diagnózy
Od roku 1950 sa tvrdilo, že kliešte prenášajú vírus, ktorý je príčinou kliešťovej encefalitídy (FSME). To však mohla byť iba domnienka, lebo tento vírus izolovali až o niekoľko rokov neskôr virológovia istého virologického inštitútu vo Viedni. Aj tento objav je však potrebné posudzovať opatrne, keďže spolupracovníci tohto inštitútu vyvinuli neskôr očkovaciu látku proti kliešťovej encefalitíde (FSME) a treba spomenúť aj okolnosť, že súvisiace virologické testy pochádzajú taktiež od virológov z tohto inštitútu. Nad úctyhodnými príjmami z vakcín a testov nech sa čitateľ zamyslí sám.

Diagnóza kliešťová encefalitída (FSME) znamená len toľko, že ide o zápal mozgových blán a mozgu, vyskytujúci sa na jar a v lete. Virologickými testami sa však zisťujú prípady tohto ochorenia aj vtedy, keď sú pacienti presvedčení, že žiadne uštipnutie kliešťom nepozorovali. A naopak, väčšina ľudí, ktorých napadnú kliešte, napriek tomu nikdy nedostane ani najmenší náznak kliešťovej encefalitídy (FSME).

Len podľa príznakov nedokáže žiaden lekár rozlíšiť kliešťovú encefalitídu (FSME) od iných foriem serózneho (nie hnisavého) zápalu mozgových blán. Na základe klinických príznakov ako sú bolesti hlavy, stuhnutie šije, horúčka a vyšetrenia mozgomiešneho moku je možné určiť len diagnózu serózny zápal mozgových blán. Žiaden lekár nedokáže zistiť viac. Virologický test je len pomocným nálezom a nevypovedá nič o príčinách smrti dievčaťa. Za priebeh ochorenia sú totiž zodpovedné mnohé faktory. Napriek tomu sa na základe výsledku testu nehovorí o virologickom náleze, ale o diagnóze kliešťová encefalitída (FSME). Ten, kto bol zaočkovaný proti kliešťovej encefalitíde (FSME), je celé roky FSME pozitívny!

Dogmy vakcinačnej propagandy  
V médiách sa dočítame, že dieťa pravdepodobne (!?) uhryzol kliešť. Pre všetky tieto tvrdenia chýbajú dôkazy. Skutočne dievča uštipol kliešť? Je to istotne pravda? Bol kliešť skutočne nositeľom vírusu? Naozaj ho preniesol? Mohol byť vírus, ktorý podľa mienky propagátorov očkovania prenáša kliešť, skutočne dokázaný a identifikovaný?

Ako máme rozumieť vete istého profesora, že: „Ak by bolo dieťa chránené očkovaním, mohlo by ešte žiť“? Znamená to, že očkovanie ho neochránilo, lebo namiesto trojitej dávky dostalo len jednu jedinú vakcínu? Odkiaľ si môže byť taký istý? Pridáva sa tento pán profesor jednoducho k dogmám propagátorov očkovania?

Aká je skutočná ochrana?
Chcem naliehavo varovať pred jedným, žiaľ, veľmi rozšíreným zvykom. V posledných rokoch som pravidelne pozoroval, že ľudia, ktorí boli hospitalizovaní s kliešťovou encefalitídou, predtým z dôvodu bolestí hlavy niekoľko dní užívali tabletky proti bolesti. Je známe, že pri horúčkovitých stavoch môžu prostriedky proti bolesti oslabiť imunitný systém. Starí dobrí lekári vypozorovali, že potlačením akútnych príznakov choroby došlo k ochoreniu mozgu. Na základe tohto zistenia som si istý, že ľahkovážne nasadenie liekov proti bolesti a horúčke pri bolestiach hlavy a horúčke v letných mesiacoch zvyšuje riziko ochorenia na zápal mozgových blán. Aké lieky boli podávané v tomto prípade a akú dlhú dobu?

Najúčinnejšou prevenciou je nevystavovať sa neprimerane dlho slnku. To platí najmä pre ľudí s narušeným zdravotným stavom. 

Dr. Johann Loibner
Súdny znalec pre poškodenia očkovaním
Graz, 30.04.2012

[1] Vyhodnotenie a interpretácia epidemiologických údajov o očkovaní proti kliešťovej encefalitíde (FSME)
Seminár 27. – 30. septembra 1999 Basel
Región Rakúsko – Švajčiarsko (ROeS) of the International Biometric Society
Rudolf Ziegelbecker

Zdroj: www.aegis.at
S povolením autora spracovala: Zuzana Kolečániová