späť

Beseda o piatej o očkovaní proti tetanu

Reakcia

19. máj 2010V relácii TV Bratislava Beseda o piatej 14.5.2010 bola reč o očkovaní proti tetanu.

Neviem, či vám ju môžem odporučiť, lebo je strata času pozerať ju. Môj názor je, že nie v každej relácii majú byť - ako sa s obľubou hovorí - obidve strany, ale aby nepadlo ani slovo o rizikách, považujem za zámerné klamanie. Všetky účastníčky pritom o rizikách dobre vedia. Zvlášť moderátorka Alexandra Važanová, z ktorej som bol sklamaný už po relácii, v ktorej sme hosťovali Iva Vranská Rojková a ja. Nepremyslené otázky moderátorky a nevývaženosť vstupov v náš neprospech, preberanie úplných zbytočností so zmäteným výrazom tváre (predstieraným alebo skutočným) - tak si na to spomínam. S moderátorkou som pritom dosť hovoril, bola dôkladne oboznámená o rizikách očkovania a nepopierala ich. Rozhodla sa však všetko ignorovať a pre istotu ani nepoložiť žiadnu otázku o rizikách.

Čo povedať - možno, že je predsa dobre reláciu pozrieť ako ozvenu čias, v ktorých sme ešte neboli tu my: nie že by riziká očkovania vtedy boli popierané (tým by sa predsa odhalilo že sú takí, ktorí si myslia, že nejaké riziká tu sú) - jednoducho sa o nich ani nehovorilo.

Tu by vec mohla skončiť nebyť urážlivého vstupu MUDr. Špánikovej maximálne podporovaného zo strany moderátorky, v ktorom sme boli označení za neschopných odborne diskutovať a dokonca za sektárov, bez pokusu o uvedenie čo len jedného argumentu alebo príkladu, a ktorý skončil víťazným úsmevom moderátorky s výzvou, aby sme sa aj my dali očkovať.


Valentino Vranić

predseda Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania


RizikaOckovania.sk
kontakt@rizikaockovania.sk